Pełny uśmiech dla większości osób to bardzo ważna cecha, gdyż w dzisiejszym świecie to właśnie uśmiech staje się naszą wizytówką. Jednak czasami zdarza się, że na skutek nieszczęśliwego wypadku mamy ubytki w zębach. Ubytki te mogą być pojedyncze lub też większe, i w takiej sytuacji musimy je uzupełnić. To właśnie implanty zębów na dzień dzisiejszy są niezastąpione pod wieloma względami, gdyż są nie tylko wygodne i estetyczne, ale również i w mniejszym stopniu trwałe. Technika i technologia idą naprzód tak też implantologia czyli nauka, która zajmuje się wszczepianiem implantów do żywego organizmu, bardzo się rozwija.

dentysta
Zdjęcie ze strony Pixabay.com

Połową sukcesu jest ich umiejętne wszczepianie przez stomatologa a drugą połową sukcesu jest jakość implantów, która również z roku na rok jest coraz lepsza. Również by wszystko się udało stomatolog musi mieć pacjenta oraz jego odpowiednie zachowania. W dzisiejszym świecie istnieje naprawdę wiele klasyfikacji implantów, jednak ze względu na rodzaj podparcia wyróżnia się implanty podokostnowe, kostne i śródkostne. Każdy stomatolog zanim podejmie decyzję o wszczepieniu jakiegokolwiek implantu musi bardzo dokładnie dokonać wyboru pacjenta biorąc przede wszystkim jego nastawienie psychiczne, jak również nawyki higieniczne i subordynację w stosunku do zaleceń lekarza, jak również stan jego zdrowia i warunki w jamie ustnej.

Również inną klasyfikacją za pomocą której możemy wyróżnić rodzaje implantów, to tworzywo z jakiego zostało wykonane. Tak też ze względu na tą klasyfikację wyróżniamy implanty polimerowe, ceramiczne i metalowe. Implanty polimerowe to takie, które znajdują głównie zastosowanie w odbudowywaniu pojedynczych ubytków w jamie ustnej. Cechami implantów ceramicznych jest to, że są doskonale odporne na korozję, oraz posiadają możliwości dokładnego połączenia z tkankami. Natomiast implanty metalowe mogą być wykonywane indywidualnie dla danego pacjenta. Są one wykonywane za pomocą metody traconego wosku lub przygotowane fabrycznie w postaci różnego rodzaju kształtek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *