W dzisiejszym świecie brak nawet pojedynczego zęba, zwłaszcza w przednim odcinku łuku zębowego. To poważny problem dla nas nie tylko natury estetycznej ale również czynnościowej, psychicznej czy społecznej. Dlatego też już od ponad 30 lat implanty są w stanie ułatwiać nam życie dzięki odbudowie uzębienia. Implanty są to sztuczne wszczepy, które wprowadzane są do żywego organizmu w miejsca utraconych bądź też niesprawnych narządów. Implanty dentystyczne przede wszystkim przywracają pacjentowi zarówno piękny jak i pełny uśmiech, oraz zapewniają pacjentowi pełny komfort fizyczny jak i psychiczny.

dentysta
Zdjęcie ze strony Pixabay.com

Nauka, która zajmuje się wprowadzaniem implantów do żywego organizmu to implantologia. Nauka ta pozwala przede wszystkim na osiągnięcie trwałego efektu estetycznego. Poza tym również poprawia zaburzoną poprzez utratę zębów mechanikę zębów. Z pośród wielu dziedzin implantologii największym zainteresowaniem cieszy się przede wszystkim implantologia ortopedyczna jak i stomatologiczna. Wyróżnia się trzy rodzaje implantów i są to implanty śródkostne, kostne i podokostnowe. Implanty śródkostne to są najmniej rozpowszechnione i tak naprawdę stosowane od niedawna. Ten rodzaj implantu wprowadzany jest inaczej, a więc od zewnątrz przez dolną krawędź trzonu żuchwy do jamy ustnej.

Implanty kostne usytuowane są w kości gąbczastej, a natomiast podokostnowe umieszczane są pod okostną. Właściwie można powiedzieć, że każde braki w zębach można odbudować opierając się na implantach stomatologicznych. Kiedy brak w uzębieniu jednego zęba oznacza to umieszczenie jednego implantu i jednej korony zęba. To pozwala przede wszystkim na uniknięcie niszczenia sąsiednich zębów poprzez ich szlifowanie, jak również nie ma potrzeby umieszczania wtedy mostu. Niektórzy zastanawiają się kto może mieć wszczepiane implanty, i odpowiedź na to jest bardzo prosta, gdyż jest bardzo mało jakichkolwiek przeciwwskazań do wykonania implantów, i to właśnie pozwala na umieszczanie ich u każdego. Jeśli mamy brak uzębienia a zależy nam na pełnym uśmiechu to nie mamy co czekać i najlepiej szybko udać się do gabinetu stomatologicznego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *