Ostatnio pewna osoba mnie bardzo zaskoczyła, gdyż zapytała mnie kto to jest stomatolog, jakie ma wykształcenie i tak w ogóle jaka jest jego rola. Pytanie to mnie bardzo zdziwiło, gdyż dla większości jest to pytanie, że tak powiem banalne. dzieci w szkole podstawowej znają już na nie odpowiedź. Okazało się jednak, że ona wie co to stomatolog, tylko szukała różnych odpowiedzi, chciała zobaczyć jak dużo ludzie wiedzą. Tak też ja jej odpowiedziałam, że stomatolog to lekarz medyczny, który wybrał na studiach specjalność stomatologiczną, czyli taką która obejmuje wszystko co dotyczy zarówno jamy ustnej jak i zębów.

dentysta
Zdjęcie ze strony Pixabay.com

Po za tym również powiedziałam, że stomatolog to osoba, która posiada pełne wykształcenie w zakresie dentystyki, medycyny i chirurgii. Dodałam również, że to wykształcenie oczywiście jest zróżnicowane, gdyż zależy od dziedziny którą wybrał w ramach samej specjalizacji. Ostatnim punktem w tym pytaniu było jaka rola jest stomatologa, tak tez bardzo jasno odpowiedziała, że zajmuje się zarówno zabiegami dentystycznymi, jak również leczy zęby i wszystkie ich schorzenia. Zęby są bardzo ważne, gdyż to właśnie one w dzisiejszych czasach bardzo często są naszą wizytówką, dlatego też każdemu z nas zależy na śnieżnobiałym i pełnym uśmiechu.

Praktycznie wszystkie gabinety stomatologiczne zajmują się wybielaniem zębów i wstawianiem implantów. Implanty są to tytanowe elementy wszczepiane w kość szczęki lub żuchwy, i właśnie w ten sposób mają na celu zastąpić korzeń utraconego zęba. Implantologia czyli dziecina zajmująca się wszczepianiem implantów polega głównie na odtwarzaniu brakującego uzębienia. Ma ona bardzo wiele zalet, chociażby to że przede wszystkim nie narusza sąsiednich zębów, ale również rekonstruowany ząb jest trwale i solidnie umocowany. Zęby takie w niczym praktycznie nie różnią się od tych zębów, a wręcz przeciwnie wcale nie czujemy różnicy w funkcjonalności. Zaletą implantów jest również to, że dzięki nim w końcu możemy zrezygnować z wypadających wiecznie protez.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *