Wartościami dla każdego człowieka to przede wszystkim dobre zdrowie, sprawności i wygląd zewnętrzny. Niestety na wiele rzeczy nie mamy wpływu, i tak też właśnie pod wpływem pewnych negatywnych czynników te wartości mogą się zmienić na gorsze. Czynnikami takimi może być chociażby nieszczęśliwy wypadek i uszkodzenie mechaniczne, jak również choroba i podeszły wiek. To właśnie wszystko może mieć ogromny wpływa nie tylko na wygląd zewnętrzny ale również i na funkcjonowanie kończyn i narządów. Jednak dzięki rozwojowi medycyny wszystko do się naprawić, a to właśnie dzięki nauce jaką jest implantologia.

dentysta
Zdjęcie ze strony Pixabay.com

Implantologia zajmuje się głównie wszczepianiem implantów oraz badanie w jaki sposób organizm na nie reaguje. Implantami są sztuczne wszczepy wprowadzane do żywego organizmu, za pomocą zabiegu stomatologicznego. Celem właśnie wprowadzania tych implantów jest zarówno poprawa funkcjonalności mechanizmów żucia jak również i wyglądu zewnętrznego. Z pośród wszystkich dziedzin implantologii jednak największą popularnością cieszy się ortopedia i stomatologia. W obu tych przypadkach implantologia oparta jest na zrastania się tkani kostnej i ciał obcych a także ich koegzystencja i wspólne funkcjonowanie. Najważniejszą sprawą po wszczepieniu implantów jest ich przyjęcie, dlatego też aby implanty mogły zostać przyjęte przez organizm muszą być biokompatybilne.

Dla niektórych na pewno to słowo nic nie oznacza, dlatego powiem o co chodzi. A więc  chodzi o to, że implanty te nie mogą wchodzić z organizmem w żadną niepożądaną reakcję. W stomatologii i ortopedyce implanty bardzo często wykorzystuje się nie z określonej potrzeby, lecz bardziej z chęci poprawienia swojego wyglądu zewnętrznego. Implanty również swoje zastosowanie mają w chirurgii kosmetycznej. I z takich najbardziej popularnych i stosowanych implantów w kosmetyce są implanty piersi wykonane z sylikonu. Jak widać implanty potrafią zdziałać cuda, potrafią zmieniać wygląd zewnętrzny każdego człowieka, więc nic dziwnego że implantologia cieszy się taką dużą popularnością.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *